ŠKOLSKÝ KLUB DETÍ (ŠKD)

Zámerom školského klubu detí je všestranne rozvíjať osobnosť dieťaťa s prihliadnutím na vekové a individuálne osobitosti. Formou cielenej motivácie sa vychovávateľ školského klubu detí snaží zapojiť dieťa do činností rôzneho charakteru.

Vyšším poslaním je vytváranie návykov na účelné trávenie voľného času prostredníctvom odpočinkových, relaxačných a rekreačných činností, výchovno-vzdelávacích činností v rámci tematických oblastí výchovy - vzdelávacej, spoločensko-vednej, estetickej, športovej, prírodovedno-environmentálnej a pracovno-technickej.

V rámci ŠKD sa venuje pozornosť prípravám na vyučovanie, ktoré je uskutočňované okrem iného aj formou didaktických hier. Na utvrdzovanie vedomostí a poznatkov z vyučovania sa využívajú také formy práce ako práca s knihou, encyklopédiami, zábavnými súťaživými hrami a kvízami, práca s pc.

V ŠKD nie sú hlavnou súčasťou práce vedomosti žiakov, ale sú to hlavne sociálne a komunikačné schopnosti. Nejde o školský výkon žiaka, ale o kvalitu jeho sociálnych vzťahov k vrstovníkom a spolužiakom.

Režim dňa školského klubu detí

11,30 – 12,45

Oddychová a relaxačná činnosť

- odpočinok a relaxácia pri individuálnych, spoločenských a tvorivých hrách