ŠKOLSKÝ KLUB DETÍ (ŠKD)

Zámerom školského klubu detí je všestranne rozvíjať osobnosť dieťaťa s prihliadnutím na vekové a individuálne osobitosti. Formou cielenej motivácie sa vychovávateľ školského klubu detí snaží zapojiť dieťa do činností rôzneho charakteru.

V školskom klube sa činnosti realizujú v rámci tematických oblastí výchovy - spoločenskovedná, estetická (výtvarná, hudobná, literárno-dramatická), telesná športová a turistická, pracovno-technická, prírodovednoenvironmentálna, vzdelávacia oblasť výchovy.

Vyšším poslaním je vytváranie návykov na účelné trávenie voľného času prostredníctvom odpočinkových, relaxačných a rekreačných činností, výchovno-vzdelávacích činností v rámci tematických oblastí výchovy:

1. Komunikácia a práca s informáciami

2. Sebarozvoj a svet práce

3. Zdravie a subjektívna pohoda

4. Spoločnosť a príroda

5. Kultúra a umenie

V rámci ŠKD sa venuje pozornosť príprave na vyučovanie, ktorá je uskutočňovaná okrem iného aj formou didaktických hier. Na utvrdzovanie vedomostí a poznatkov z vyučovania sa využívajú také formy práce ako práca s knihou, encyklopédiami, zábavnými súťaživými hrami a kvízami, práca s pc.

V ŠKD nie sú hlavnou súčasťou práce vedomosti žiakov, ale sú to hlavne sociálne a komunikačné schopnosti. Nejde o školský výkon žiaka, ale o kvalitu jeho sociálnych vzťahov k vrstovníkom a spolužiakom.

Režim dňa ŠKD v šk. r. 2023/2024 od 1. 1. 2024:

Od 1. 2. 2024 je otvorený Ranný ŠKD v čase od 6,30h. Zameraný je na oddychové a relaxačné činnosti, didaktické hry, prípravu na vyučovanie.

• Základná škola s materskou školou Dolné Dubové
    919 52 Dolné Dubové 213